Menü Kapat

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları Detaylı Bilgi

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları Detaylı Bilgi

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları hakkında detaylı bilgiler yazımız,  işletmelerinize ya da yaptığınız işlere  en uygun cihazları seçmenize yardımcı olacaktır. Termal kameraların bilinmeyen özelliklerini siz değerli kullanıcılar ile buluşturuyoruz.

Termal kameralar görüntüleme cihazları tanımı, kullanım alanları, endüstriyel ve normal iş alanlarındaki verimlilik düzeyleri gibi konuları işleyeceğiz. Ayrıca bir takım uzman firmaların görüşleriyle görüntüleme cihazlarının tanımına farklılık getiren önemli makale yazılarını sizler için topladık.

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları
Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları

Termal kameralar görüntüleme cihazlarının önde gelen modellerini, piyasada en çok kullanılan markaları izleyebilmeniz için siz görüntüleme cihazı kullanıcılarımıza şu linki tavsiye ediyoruz. Termal kameralar görüntüleme cihazları ürünler sayfamızı ziyaret ederek en çok satılan ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Termal kameralar görüntüleme cihazları satış merkezi olarak sizlere fiyat ve cihaz verimliliği konularında yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz. İletişim bölümümüzden telefon numaralarımızı arayarak bizlerden ücretsiz danışmanlık talep edebilirsiniz.

Termal kamera kullanımı, görüntüleme cihazlarının marka modellerinin yanı sıra tüm detaylı özellikleriyle sizleri buluşturmaya devam ediyoruz.

Yirmi yılı aşkın bir süredir bu sektörde satış ve bu tür cihazların servisini üstlenen firmamızın en tecrübeli ellerinden Flır el tipi termal kamera özellikli kameralar hakkında yeterlilik seviyesi en yüksek bilgileri sizlere aktaracağız. Flır Kameraların satışı içinde ayrıca bizleri arayarak canlı bilgiler alabilir, istenildiğinde şirketimizde misafir olabilirsiniz.

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları Özellikler

Termal Kamera Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Termal kamera görüntüleme cihazları detaylı özelliklerinden bahsedecek olursak;

Sıcaklığı 0 Kelvin yani -273 ºC üzerinde olan tüm cisimler etrafına kızılötesi bir enerji yayar. Termal kameralar ise etrafa yayılan bu kızılötesi ışınları görüntülemeyi sağlayan cihazlardır.

En basit tanımıyla termal kamera, gözümüzün görmediği ışık bölgesinde yer alan maddelerin etrafa yaydıkları ısı enerjisini elektronik ekranda bir renk skalasında görmemizi sağlayan araçtır.

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları, Her cismin sıcaklığına göre etrafa yaydığı ışınım farklıdır. Termal kameralar ise bu ışınımları algılayarak ortama yayılan ısı enerjisinin kritik durumlara ulaşıp ulaşmadığını belirlemek amacıyla kullanılır. Sıcaklığı olan ve etrafa ısı enerjisi yayan canlı- cansız her varlığı kızılötesi ortamda görüntüleme özelliğine sahiptirler. Yani bir termal kamera, elektromanyetik spektrumdaki kızılötesi dalga boylarını görülebilir hale getirip resmeder. Ayrıca etrafa yayılan ısı enerjisinin meydana getireceği tehlikeli durumları önceden belirleyerek önlem alma avantajı sağlar. Termal kameralar da günümüz ihtiyaçlarına göre özelliklerinde ve kullanım alanlarında farklılıklar göstermektedir. Teknolojideki değişimlere göre yeniliklere uğramaktadırlar.

Termal Kameraların İşleyiş Yapısı

Termal kameralar Cisim üzerinden gelen kızılötesi enerjiyi mercek yardımıyla kamera içindeki kızılötesi dedektör üzerine düşürür. Bu dedektör cismin ısı dağılımını bir resim üzerinde göstermek için analiz sonucunda bulduğu verileri elektronik sensörlere gönderir. Bu sayede ısı dağılımını gözle görülür duruma getirmiş olur. Bu işleyiş süreci de Termografi olarak adlandırılır.

Termal Kameralar Görüntüleme Cihazları Kullanım Alanları, Avantajları

Termal Kameraların Isı yayan cisimlerin ısı değişimleri yüzeyler üzerinde birbirinden farklı olduğundan ayırt edilebilmeleri için termal kameralar yardımına başvurulur. Bu yüzden elektrik sistemlerindeki bağlantılarda, ekipmanlarda ya da parçalarında olan ısı değişimlerinin kontrolünü yapmakta termal kameralar kullanılmaktadır. Elektronik sistemler üzerinde yapılacak ölçümler ile sistem üzerinde oluşacak hatalar, ısınmalar hasar ile sonuçlanmadan önce tespit edilebilir. Termal ölçümler ile sistem işleyişini durdurmadan bağlantı noktalarındaki sorunları, ısınmadan kaynaklı hasara sebebiyet vermeden sistemin bakımının yapılması ya da değiştirilmesi sağlanabilir.

Termal Kameralar;

İlk olarak askeri alanlarda kullanılmaya başlanan bu kameralar daha sonraları endüstriyel alanlarda da yaygınlaşmıştır.

  • Enerji sektöründe ısı kayıplarının tespitinde, çatı nem denetlemelerinde
  • Tıpta yüksek ateşli hastalıkların belirlenmesinde ve tedavisinde
  • Elektrik tesislerinde arıza ve arızadan kaynaklı maliyetlerin ortadan kaldırılmasında
  • Enerji üretim ve dağıtımında kalite arttırılmasında
  • Mühendislikte elektrikli sistemlerin sağlamlık kontrollerinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Termal Kamera Modelleri İçinde En Çok Satılanlar

Termal kameralar içinde en çok satılan ve diğer modellere oranla daha fazla verimlilik sağlayan Flır marka modellerini tanıtacak olursak şu bilgilere ulaşmış oluyoruz.;

  • Flır C2 Termal Kamera

FLIR C2 dünyanın ilk tam özellikli cep boyutundaki termal kamerasıdır.80*60(4.800ölçüm piksel) görüntü kalitesi ile enerji israfını,yapısal bozuklukları ve sıhhi tesisat sorunlarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.Boyutları ve tasarımı itibariyle saha şartlarında kolay kullanım,hızlı ve güvenilir sonuçlar ile işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

  • Flır E5-XT Termal Kamera

Flır E5 xt termal kamera ile;yapı uygulamalarında yapısal problemler yalıtım boşlukları gibi sorunlar,elektrik uygulamaları,mekanik uygulamalar,enerji israfını ve ağırlıklı olarak sihhi tesisat sorunlarını çözmek ve su kaçağını tespit etmek gibi uygulamalarda kullanılmak üzere güçlü ve son derece uygun fiyatlı,kullanımı kolay arıza arama ve problemleri çözmek üzere tasarlanmış bir üründür.Olağanüstü termal görüntüleme ayrıntısı sağlayan MSX teknolojisine sahiptir.MSX teknolojisi digital kamera görüntüsüyle termal görüntüyü birleştirip termal kameranın ekranında görüntülediğiniz nesneyi örneğin:

Termal olarak görüntüleme yaptığınız nesnenin üzerinde sayılar,etiketler ve benzeri simgeleri olabilir bunları detaylı görmenizi sağlar böylelikle sorunları çözmede konusunda kolaylık sağlar.

Ayrıyetten yazılımı sayesinde görüntülemiş olduğunuz termal görüntüleri pc ortamına aktarıp nokta nokta her bir pikselin sıcaklığını inceleme ve detaylı olarak inceleme imkanı sunmaktadır.

  • Flır E6-XT Termal Kamera
Flır E6 XT termal kamera ile;yapı uygulamalarında yapısal problemler yalıtım boşlukları gibi sorunlar,elektrik uygulamaları,mekanik uygulamalar,enerji israfını ve ağırlıklı olarak sihhi tesisat sorunlarını çözmek ve su kaçağını tespit etmek gibi uygulamalarda kullanılmak üzere güçlü ve son derece uygun fiyatlı,kullanımı kolay arıza arama ve problemleri çözmek üzere tasarlanmış bir üründür.
Olağanüstü termal görüntüleme ayrıntısı sağlayan MSX teknolojisine sahiptir.MSX teknolojisi digital kamera görüntüsüyle termal görüntüyü birleştirip termal kameranın ekranında görüntülediğiniz nesneyi örneğin: Termal olarak görüntüleme yaptığınız nesnenin üzerinde yılar,etiketler ve benzeri simgeleri olabilir bunları detaylı görmenizi sağlar böylelikle sorunları çözmede konusunda kolaylık sağlar.
Flır Tools Mobile uygulaması aracılığıyla akıllı telefonlar ve tabletlerde kurulan Wİ-Fİ bağlantısı,herhangi bir yerden görüntü paylaşmayı ve rapor göndermeyi kolaylaştırarak kritik kararları daha hızlı vermenize olanak sağlar.
Ayrıyetten yazılımı sayesinde görüntülemiş olduğunuz termal görüntüleri pc ortamına aktarıp nokta nokta her bir pikselin sıcaklığını inceleme ve detaylı olarak inceleme imkanı sunmaktadır. Ürün kullanıcı hatası olmadığı sürece ürünün 2 yıl kamera garantisi,10 yıl dedektör garantisi vardır.(Ürünü aldıktan sonra ürünün warranty code’nun www.flir.com internet sitesinden kayıdının yapılması gerekmektedir.)

Termal Kamera Flır Görüntüleme Cihazları  İncelemesi

Termal kameraların Flır marka modellerinin inceleme bilgilerini Ram Limited Flır Yetkili Satıcısı sitesinden alınarak sayfamızda yayınlamaktayız.

  • Flır E75 Termal Kamera
Flır  E75, sorunları teşhis etmek ve uzaktan bile gizli eksiklikleri  bulmak için gereken hassasiyet ve çözünürlüğe sahiptir. 320 x 240 gerçek doğal çözünürlük, 76.000 noktadan fazla sıcaklık ölçümü sunar ve net, canlı görüntüler sağlarken,  değiştirilebilir lensler ile yakın ve uzak hedeflere tam kapsama alanını sunar.
Lazer Mesafe Ölçümü
Lazer mesafe ölçer, hızlı ve hassas otomatik odaklamaya yardımcı olur, böylece her zaman doğru sıcaklık ölçümlerini sağlayabilirsiniz.
Kolaylaştırılmış Raporlama
Özelleştirilebilir çalışma klasörleri, ses ek açıklamaları için yerleşik bir mikrofon ve rapor oluşturma özellikleri, E75’in iş gününüzün düzenlenmesine yardımcı olur.
Şık ve Sağlam.
Çizilmeye karşı dayanıklı cam ve düşürülmeye karşı sağlam bir kasa gibi özelliklerle, E75’in tasarımı iyi bir görünümden daha fazlasıdır.
  • Flır T530 Termal Kamera
FLIR T530, profesyonellerin sıcak noktaları ve olası hataları doğru bir şekilde gidermek için ihtiyaç duydukları özelliklere sahiptir. 180 ° dönen lens platformu ve parlak 4 inç LCD ile FLIR T530, kullanıcıların her ortamda ulaşılması zor bileşenleri teşhis etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Gelişmiş kamera üstü ölçüm araçları, lazer destekli otomatik odaklama ve FLIR’in sektör lideri Görüntü kalitesi, sorunları hızlı bir şekilde bulmanızı ve teşhis etmenizi sağlar.
Kritik Kararlarınızı Hızlı Yapın
Lazer destekli otomatik odaklama, hızlı ve katı kararlara yol açan hassas sıcaklık ölçümleri için keskin bir netleme elde etmenizi sağlar.
Esnek ve Ergonomik
T530’un optik bloğu 180 ° dönüyor, böylece tüm günlerde rahatça – herhangi bir açıda görüntü hedefleri yapabilirsiniz.
Sezgisel Kullanıcı Arabirimi
Sezgisel menü ile kapasitif dokunmatik ekran gezinmek kolaydır.
Kısacası özetlersek Kameralarımız yaptığımız testler sonucunda  hiç bir şekilde olumsuz performans vermemiştir.

Bir önceki yazımız olan Termal Kamera Nedir Nerelerde Kullanılır? başlıklı makalemizde Kamera, Termal ve Termal Kamera hakkında bilgiler verilmektedir.

Posted in Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir