Menü Kapat

Termal Kamera Nedir Nerelerde Kullanılır?

Termal Kamera Nedir Nerelerde Kullanılır?

Termal Kamera nedir nerelerde kullanılır sorusunun önemi sizin de tahmin edebileceğiniz gibi çok fazladır. Bilgisizce alınan termal kameraların, kullanacağınız bölgede maximum verimi veremediği zamanlarda yanlış tercih yaptığınızı anlıyorsunuz fakat zaman geçmiş oluyor.

Termal kameraların yanlış bir düşünceyle alınması, ödenen rakamların da boşa gideceğinin habercisidir. Bizler de siz müşterilerimiz için Ram Limited Kontrol ve Ölçüm sistemleri olarak bu değerli makaleyi hazırladık. Termal kameralar ile ilgili bilmek istediğiniz ya da merak ettiğiniz bir çok konuyu bu sayfamızda bulabileceksiniz.

Termal Kamera görüntüleme yöntemi olarak gözle görülmeyen IR enerjiyi (ısıyı) esas alan ve görüntünün genel yapısını IR enerjiyi göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği görüntüleme sistemidir. Termal kamera üzerinden genel olarak yüksek sıcaklık değerleri açık renkle ifade edilir düşük sıcaklıklar ise koyu renklerle ifade edilir.Bu ısıya duyarlı sensörler objelerden yayılan termal enerjiyi ölçmeye yarayan lenslerden ve algılayıcılardan oluşur.

Termal Kamera Nedir Nerelerde Kullanılır
Termal Kamera Nedir Nerelerde Kullanılır

Bu sıcaklıklar yüksek sıcaklık veya düşük sıcaklıklar olabilir temel olarak cihaz ekranı üzerinde gözlemlediğimiz
alanda yer alan nesnelerden yayılan sıcaklık farklarını tespit eder.

Termal Kameranın Kullanım Alanları

Flır termal kamera ile elektrik ile ilgili uygulamalar elektrik sistemleri,kablolar,trafo gibi elektriksel tüm sistemlerde
oluşan kontak sonucu yüksek ısı derecesini ayırt edip temassız ve güvenli bir şekilde anında ısınan elektriksel ekipmana müdahale etmenizi sağlar.

Elektromekanik ve Mekanik Uygulamalarda kullanılabilir fabrikada kullanılan motorlarda veya döner ekipmanlarda oluşan problemler sonucunda yüksek ısı meydana gelir termal kamera ile pratik bir şekilde arızalı parçayı tespit edip kısa sürede sisteme müdahale edebilirsiniz. Bina yalıtımı ve bina içerisinde ısı kayıplarını termal kamera ile tespit edip maddi anlamda tasarruf sağlayabilirsiniz. Binanın içerisinde oluşan nemi,küfü ısı farklılığından tespit edip gerekli bölgelerin onarımı kolayca yapabilirsiniz. Tesisat işlerinde su kaçağı olan bölgedeki su kaçağını tespit etmede kolaylıkla kullanılabilir.Su kaçağı olan bölgeyi kırmadan önce termal kamera ile görüntülendiği zaman bölgede oluşan kaçak sonucunda ısı farklılığın zemine yansıması sonucunda termal kamera ile kolaylıkla kaçağı tespit ederek kaçak olan bölgeyi minimum tahribatla hızlı bir şekilde onarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlık sektöründe termal kamera ile vücut sıcaklığı tespitini kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. Flır termal kamera’da ekran üzerindeki alanda riskli sıcaklık değerinin üzerine çıktığı anda anında sesli alarm ve en sıcak noktaya odaklanma özelliği ile normal değerin üzerindeki vücut sıcaklığını tespit ederek kolaylıkla riskli bir durumun önüne geçebilirsiniz.

Termal kamera nedir nerelerde kullanılır başlığı altındaki bilgilendirici makalemizi okudunuz. Bu yazımız sizlere faydalı olduysa ve satın alma  konusunda aklınızdaki düşünceleriz değişmiş demektir. Eğer bu makalemiz şu an size yardımcı olamadıysa, blog bilgilendirici sayfamızı ziyaret ederek daha farklı yada amacınıza uygun yazılarımızdan birini seçerek göz atabilirsiniz.

Ram Limited Şirketi olarak satış öncesi ve sonrası sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Termal kamera sitemizi devamlı takip ederek güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Posted in Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir