Menü Kapat

Termal Kamera Flır Markasını Tanıyalım

Termal Kamera Flır adını hiç duymuş muydunuz?

Termal Kamera FLIR nerelerde kullanılır? Kim üretir, hangi amaç ile kullanılır? Termal Kameralardan Flır Markasını Tanımaya çalışalım.

Termal Kamera Flır Markasını tanımak, hakkında bilgi edinerek satın alma öncesi fikir sahibi olabilirsiniz. Dünya çapında oldukça fazla miktarda termal kamera üreticisi bulunmaktadır. Bu termal kamera üreticileri arasında dikkat çeken detaylara sahip FLIR marka termal kameranın genel özelliklerinin dışında üreticisi hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Termal Kamera Flır
Termal Kamera Flır

Termal Kameralardan Flır marka ve modellerini satışı öncesi bu önemli ve verimli cihaz modelini tanımak ve tanıtmak gerektiğini Düşündük. Kullanıldığı önemli alanların önemine bakıldığında, Bu kullanılan alanlarda Flır markasının da çok önemli bir rol aldığını görmekteyiz. Kullanım alanlarına kısaca göz attığımızda,Askeri alanlarda, Hastane ve Sivil kullanımların çoğunda yer aldığını açıkça görmektedir. Bu da FLIR marka Termal Kameranın kalitesini ve prestijini ortaya koymaktadır.

Termal kameralar arasında 1978 yılında kurulan FLIR, dünyanın en gelişmiş görüş sistemidir. Devletin kolluk güçleri, askeriyeler ve arama kurtarma ekiplerinin termal görüntüleme sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bugün FLIR, sahip olduğu ileri teknoloji ürünleri ile hem ticari, hem de askeri uygulamalar için görüntüleme alanında dünyanın en gelişmiş firmasıdır.

” Flır termal kameralar hakkında özellikle wikipedia sitesinin yaptığı açıklayıcı bilgilere dikkat ettiğimizde bu markanın önemini ön plana çıkarttığını görmekteyiz.”

Termal Kamera Flır modellerinin fiyat ve modellerinin olduğu tüm ürünlerimizin bulunduğu sayfamıza göz atarak  termal kamera fiyat ve modellerinin bilgisini alabilirsiniz. Yazımız sonrası seçim yapmanıza oldukça faydalı olacaktır.

Termal Kamera Flır Cihazı Askeri Kullanımı

Termal Kameralardan Flır markasının askeri alanlarda kullanımını destekleyen yazımızın arka planında bilgisini aldığımız değerli bir site olan wikipedia bulunmaktadır.  Verdiği yararlı bilgilerden dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Flır termal kameraların askeri alanlarda kullanımı ile yapılan açıklama şu şekildedir. FLIR veya FLİR, (İng. Forward Looking InfraRed) yani İleri Bakan Kızılötesi, elektromanyetik spektrumda kızılötesi aralığa tekabul eden radyasyona duyarlı sensörlerden oluşan ve özellikle askeri amaçlarla kullanılan modern bir elektro-optik gözlem cihazıdır.

Flır Marka Termal Kamera
Flır Marka Termal Kamera

FLIR temel prensip olarak cisimlerden yayılan ısı enerjisinin hassas sensörlerce ölçülüp bilgisayar aracılığıyla yapay olarak renklendirilerek eşzamanda görüntüye dönüştürülmesi prensibini kullandığı için, operatörün gece ve hatta kötü hava şartları altında çevresini ve -özellikle askeri kullanımda- ısı yayan tehdit unsurlarını oldukça net bir şekilde görebilmesini sağlar. Gece görüş kameraları ile FLIR (termal) kameralar arasındaki en büyük fark, gece görüş kameralarının görünür ışınım bandında çalışıp, az olan ışık miktarını operatöre yükselterek gösterirken, FLIR tabanlı termal sistemlerin, daha düşük dalgaboyuna sahip kızılötesi (ısı) aralığında ve klasik anlamda ışık kaynaklarından bağımsız çalışabilmesidir. Gece görüş kameraları etkili olabilmeleri için ortamda az da olsa ışığa gereksinim duyarlar. FLIR sistemleri ise ortamda görünür ışık olsun veya olmasın, aralarında sıcaklık farkı olan cisimleri kolayca birbirinden ayırabilme özelliğine sahiptirler.

Termal Kamera Flır Sivil Alanlarda Kullanılıyor Mu?

Flır Termal Kamera Sivil Alanlar
Flır Termal Kamera Sivil Alanlar

Termal kameraların askeri alanlar dışında kullanıldığı diğer bir yer de hastane gibi sivil kullanım alanlarıdır. Çok önemli bir yeri olmasıyla birlikte, teknolojik anlamda attığı adımla bu alanlardaki başarılar ile destekleyince önemini bir kez daha görmüş oluyoruz. Sivil alanların termal kamera ihtiyacını fazlasıyla karşılayan söz konusu markamızın özellik ve verimlilik sebepleri, bu markanın ve modellerinin seçilme ve satın alma sebeplerini de beraberinde getirmektedir.

Hava Sistemlerinde Kullanımı
Dünyanın herhangi bir alanında ve en sert hava koşullarında, dünya çapındaki 100’den fazla farklı türde helikopter ve sabit kanatlı uçaklarda, 70’den fazla ülkedeki gözetleme kulelerinde, Yıldız Safire sistemi yüklü olan FLIR kullanılmaktadır. Yıldız SAFIRE HD ailesi, ISR yeteneklerini geniş bir yelpazede sunan, değiştirilebilen, yüksek çözünürlüklü ve tek LRU görüntüleme sistemli, ilk FLIR sistemidir. Yıldız SAFIRE HD ailesi içindeki her ürün, aynı kurulum ve donanım, aynı kullanıcı ara yüzü donanım ve yazılımı paylaşıyor.

Termal Kamera Fılır Sivil Alanlarda;

Termal kameralar sanayide motor, kompresör, enerji aktarım ve ısı yalıtımı malzemeleri gibi ürünlerde meydana gelebilecek ısı sızıntısı ve enerji kaçak noktalarının saptanması, endotermik ve gzotermik kimyasal reaksiyonlarda enerji çevrimi, çeşitli materyallerin sıcaklığa duyarlılığı ve genleşme oranları gibi fiziksel veya metalurjik verilerin ölçülerek gerekli mühendislik hesaplamarın yapılması gibi birçok amaçla kullanılmaktadırlar.

Özetlemek gerekirse, FLIR Systems, Endüstriyel, Güvenlik ve Askeri alanlarda kullanılan Termal Kameraların üretiminde dünya lideridir. FLIR termal görüntüleme kameraları, gözle görülemeyen sorunların tespiti konusunda temel yardımcınızdır. FLIR olası teknik sorunları oluşmadan önce tespit ederek, güven içerisinde çalışmanızı sağlar.

Termal kameralar nem, izolasyon, elektrik kaçağı, ısınma, aşınma ve bir çok problem konusunda denetim, kontrol ve erken tespit yapmanıza olanak verir.

Gelişen termal kamera teknolojisi ile artık sadece endüstriyel alanda değil, günlük hayatta da Termal kameralardan  faydalanılmaktadır. Özellikle binaların dış cephelerinin termal olarak görüntülenmesi sonucunda ısı kaçakları tespit edilmekte ve gerekli izolasyon işlemleri yapılmaktadır.

Flır Termal Kameraların Diğer Kullanım Alanları

Deniz Sistemlerinde Kullanımı
FLIR kompakt çoklu görüş sistemleri, küçük, hafif bir paket içinde, yüksek performans sağlayan eşsiz bir sistemdir. FLIR devlet deniz kuvvetleri, kıyı zanaat ve sermaye gemileri için bir dizi görüş sistemi sunuyor. FLIR uzun menzilli alanlarda etkili olabilmek ve maksimum görüş aralığı performansı sağlamak için, özel pan / tilt sistemleri üzerinden çalışma yeteneğini arttırdı. Sert havalarda deneyimi kanıtlanmıştır. Ayrıca deniz platformları için en güvenilir görüş sistemidir.
Kara Sistemlerinde Kullanımı
FLIR olağanüstü koruma ve algılama yeteneğine sahiptir. Gelişmiş görüntülemenin yanı sıra biyolojik, kimyasal ve nükleer silahların varlığını da önceden tespit etme özelliği ile eşsiz bir teknolojidir. Son 40 yılda, FLIR kendi ürettiği ve 75’den fazla ülkede ki müşterileri için 100.000 ‘den fazla FLIR sensörü, binlerce radar ve CBRNE sensörü üretip teslim etmiştir. Sizin için olağanüstü kritik bir koruma yöntemi gerektiğini biliyor ve bunun için çalışıyoruz.
Taktiksel Görüş Sistemleri Kullanımı
FLIR sistemleri taşınabilecek kadar hafif olup, mümkün olabilecek en ileri görüş kabiliyetine sahiptir. Bu bakımdan askeri uygulamalar için oldukça tercih edilen bir sistemdir. FLIR Recon® serisi, uzun pil ömrüne sahip termal monoküler ve binoküler dürbünler sunmaktadır. Bu dürbünler aynı zamanda tek bir noktaya sabitlenerek uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedirler. FLIR Termo ve MilSight™ keskin nişancılar için hem soğutma özelliği olan, hem de yüksek menzile sahip termal dürbün çeşitleri sunmaktadır. FLIR sunmuş olduğu bu ileri teknoloji ürünler ile arazide taşınması gereken toplam yükü düşürmekte, operasyonel esneklik ve verimliliği de arttırmaktadır.
Olası Tehdit Tespitlerinde Kullanımı
FLIR, sürekli gelişen tehditlere karşı mücadele için dünyanın en ileri sensör teknolojisini üretmektedir. FLIR tehdit tespit cihazları güvenilir, kompakt ve dayanıklı olmasının yanı sıra; mevcut olan en yüksek hassasiyetli ürünler sunmaktadır. Bu özelliklerden ötürü güvenliği sağlayacak polis, asker ve ilkyardım görevlileri tarafından tercih edilmektedir.

Sizin için ideal FLIR Termal Kamera Çözümü Hangisidir?

Fılır Termal Kameralar
Fılır Termal Kameralar

Basit bir görüntüleme için en üst segmentten bir termal kamera kullanıyor olabilirsiniz.  Kullandığınız cihaz istediğiniz ölçümler için yetersiz kalıyor olabilir. Görüntülemek istediğiniz alanın çözünürlüğü yetersiz olabilir. İster profesyonel kullanıcı ister teknisyen olun FLIR geniş ürün yelpazesiyle siz kullanıcılara en iyi seçim çözümü sunmaktadır.

Satışını üstlenmekte olduğumuz Flır marka ve modellerinin tüm özelliklerini ürün sayfamızda bulabilirsiniz. Aklınıza takılan soru ve görüşlerinizi mail adreslerimiz aracılığı veya iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızı arayarak bildire bilirsiniz Termal kameralarımızın fiyat bilgisi için, işletmenize uygun fiyat teklifleri alarak yararlana bilirsiniz. Ayrıca ücretsiz termal kamera kullanımı ile ilgili danışmanlığı hakkınızı kullanarak seçim yapmak istediğiniz cihazı bizimle birlikte seçebilirsiniz.

Termal Kamera Flır Teknolojisinin Satışı

Termal kamera teknolojisini flır markası üzerinden satışlarını yaklaşık 2000 yılından beri gerçekleştiriyoruz. Bu geçen süre zarfında tecrübeli personel ve yeterli iş tecrübesine sahip olduk. Satış sonrası müşteri hizmetleri desteğini kesintisiz olarak gerçekleştirmekteyiz.

Termal Kamera Flır Yetkili Satıcısı
Termal Kamera Flır Yetkili Satıcısı

Ram Limited Ölçü ve Kontrol Sistemleri olarak, Ölçüm Cihazları Teknolojisi adı altında yer alan tüm cihazların satışını ayrıca gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca sunduğumuz iş ve çalışma politikası gereği, kalite ile uygun fiyatlandırma politikalarımızı uygulayarak, bu güne kadar kazandığımız müşteri referanslarımız ile birlikte ön planda olmayı başardık Bundan sonraki hedeflerimiz arasında en üst teknolojiyi sizler için takip ederek siz müşterilerimize sunmak olacaktır. Teknik servis imkanlarımız ile satış sonrası desteklerimizi de sürdürmeye devam edeceğiz.

Ayrıca Termal kamera cihazlarının satışının dışında Datalogger, Termometre, Baca gazı ölçüm cihazları, Debimetre, Anemometre, Manometre gibi, cihazların da satışını yapmakta olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ölçüm cihazı kategorisinde olan cihazların tüm satın alma işlerini şirketimiz üzerinden yapabilirsiniz.

Termal Kameralar İle İlgili Diğer Yazılarımız.

Bunlara da göz atmayı unutmayınız;

Bir önceki yazımız olan Termal Kameralar Nerelerde Kullanılır? başlıklı makalemizde Kamera, Termal Kamera ve Termal Kamera Kullanım Alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Posted in Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir