Menü Kapat

Termal Kamera Flır C2 Fiyatları Özellikleri

Termal Kamera Flır C2 Fiyatları, Özellikleri

Termal Kamera Flır C2 Modeli fiyatı ve özellikleri bilgisini verdiğimiz bu yazımızda, faydalı olacağını düşündüğümüz diğer konulara da değineceğiz. Termal Kameralar sektöründe en çok satılan cihazımızın diğer modellerini de daha sonraki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Termal kamera FLIR C2  cihazımızın en önemli özelliği ise, ilk ve tek tam özellikli termal cihaz olmasıdır. Üst düzey görüntü kalitesinin yanısıra enerji israfı konusunda oldukça önemli bir teknolojiye sahiptir. Kullanım alanı olarak sıhhi tesisat işlerinizde sorunlarınızı kolaylıkla çözebilecek kapasiteye sahiptir. Göz alıcı tasarımı ve boyutları sayesinde saha şartlarında kullanılabilecek en uygun cihaz olduğunu kanıtlamıştır. Hızlı ve güvenilir çalışma yapısıyla en sağlıklı sonuçları verebilmektedir.  İşleriniz kolaylaşacak, en doğru işi yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

Termal Kameralar Flır C2 Özellikleri

Termal Kamera Flır C2
Termal Kamera Flır C2

Termal Kameralar Flır C2 genel özelliklerine göz attığımızda;

FLIR C2 dünyanın ilk tam özellikli cep boyutundaki termal kamerasıdır.80*60(4.800ölçüm piksel) görüntü kalitesi ile enerji israfını,yapısal bozuklukları ve sıhhi tesisat sorunlarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Boyutları ve tasarımı itibariyle saha şartlarında kolay kullanım,hızlı ve güvenilir sonuçlar ile işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Flır  C2 Termal Kamera Teknik Özellikleri

USB bağlantı türü : USB Micro-B PC ,İOS ve Androit için veri transferi
Pil : 3.7 V şarj edilebilir Li-on pil
Şarj edilebilir süre: 2 saat
Şarj sistemi : Kameranın içinde şarj
Şarj süresi : 1.5 saat
Güç yönetimi : Otomatik kapama
Sıcaklık Aralığı : –10°C +50°C (14 -122°F)
Depolama sıcaklık aralığı : –40°C +70°C (–40 to 158°F)
Boyut (LxWxH) : 125 × 80 × 24 mm (4.9 × 3.1 × 0.94 )

 • Cebinizde taşıyabileceğiniz kullanışlı ve kompakt termal kameralardır.
 • Küçük boyutları sayesinde her zaman yanınızda tutun ve hemen yapılardaki enerji israfı sorunlarını, yapısal kusurları, sıhhi tesisat sorunlarını tespit edebilirsiniz.
 • C2 modeli; +150°C’ye kadar sıcaklıkları ölçer ve 0.1°C’ye kadar küçük sıcaklık farklarını saptar.
 • Flir C2 kaçak tespit cihazı; otomatik yönlendirme özellikli 3 inç parlak ve dokunmatik ekrana sahiptir.
 • FLIR C2 termal kamera; gerçek zamanlı görüntü geliştirme özelliği MSX modu, yüksek termal hassasiyeti, geniş görüş açısı ve tam radyometrik görüntü özelliği ile problemli yerleri açıkça tespit etmenizi sağlar ve yapılan onarımları doğrular.
 • Flir C2 termal kameranın özelliklerinden biri olan MSX gelişmiş termal kamera görüntüleme modu problemli yerleri belirlemeniz için çarpıcı detaylar sunar.
 • 4800 piksel dedektör ile -10°C ile +150°C ölçüm aralığında yüzlerce görüntü kaydeder.
 • 640*480 piksel görünür ışıklı kamera, gözlem ve denetim yapmayı daha hızlı ve kolay hale getirir.
 • Flir C2; profesyonellerin ihtiyaç duyduğu geniş görüş çerçevesi ve bina uygulamalarında yaygın olan düşük sıcaklık farklarını tespit için yüksek termal hassasiyete sahiptir.
 • Karanlık ortamlarda daha rahatlıkla kullanabilmek için el feneri gibi dahili LED aydınlatması mevcuttur.
 • Aldığınız görüntülerin analizi için Flir Tools profesyonel raporlama programı vardır.
 • Termal görüntüleri anında kaydedebilir, ardından ücretsiz Flir Tools yazılımı ile uygun ayarlamalarla dilediğiniz her noktanın sıcaklık analizini yaparak detaylı raporlar oluşturabilirsiniz.
 • Kutu içeriği; Flir C2 termal kamera, Pil (kameranın içinde), El askısı, Şarj adaptörü, USB kablosu, Belgeler için USB bellek, USB kablo.

Flır C2 Modeli Termal Kamera Cihazını Nerelerde Kulllanabiliriz?

Termal Kamera Flır C2 Cihaz
Termal Kamera Flır C2 Cihaz

Yukarıda teknik özelliklerini açıkladığımız C2 Termal Kamera modeli saha ve sıhhi tesisat çalışmalarınızda kaşınıza çıkacak  sorunlarınızın çaresi olacaktık. Genel yapısı ve önde gelen markaların en üstlerinde yer alması ise tesadüf değildir. Günümüz teknolojisinin standartlarının en iyisi diyebiliriz.

Flır C2 Termal görüntüleme cihazı, arıza ortaya çıkmadan önce tespit edilmesi zor sorunları bulmanızı sağlar. Arıza tespitini hızlandırın, planlanmayan arıza sürelerini azaltın ve hatta önleyin, sistemlerin ve içeriğinin zarar görmesini minimum düzeye indirin. Termal görüntüleme kamerası pek çok avantaj sunar.

Tamamen Endüstriyel tecrübe üzerine inşa edilmiş FLIR termal görüntüleme kameralarına sahip olun. Her termal görüntüleme kamerası Flır C2’nin “Sağlamlık, Güvenilirlik ve Doğruluk” kelimeleriyle özetlenebilecek standartlarından taviz vermeden üretilir. Ayrıntılı ve doğru incelemeler için herhangi bir ortamda günlük kullanım için tasarlandı. Yüksek Çözünürlüklü Elde Taşınır ve Yüksek Çözünürlüklü Takılabilir Seri arasından seçiminizi yapın.

Güvenilirlik incelemelerini tamamlamak, Flır C2 Termal Kamera ile, endüstriyel bakım kararları vermek, bina arıza tespiti testini ve sorun gidermeyi gerçekleştirmek için gerekli yüksek çözünürlüklü termal görüntüler çekin.

Neden Flır Termal Kamerayı Seçmeliyiz?

Flır Termal kameralar,  elektronik test araçları ve yazılımlarının üretiminde, dağıtımında ve servisinde dünya lideridir. 1948’deki kuruluşundan bu yana üretim ve hizmet sektörlerinde kritik hale gelen test ve sorun giderme ürünleri sunan Flır, bu benzersiz teknoloji piyasasının oluşumuna ve büyümesine katkıda bulunmuştur. Flır markası; taşınabilirlik, sağlamlık, güvenlik, kullanım kolaylığı ve katı kalite standartları konularında haklı bir üne sahiptir.

Kısacası Flir C2 termal kamera inşaat, elektrik, su tesisat ve buna benzer bir çok endüstri sektöründe kullanılan, dünyanın ilk tam özellikli cep boyutunda termal kamerasıdır. Kestirimci-koruyucu bakım uzmanları, bina uygulamaları için tasarlanmış dünyanın ilk cep boyutunda termal kamerası olan FLIR C2 ile gözle görülemeyen yapısal kusurların, sıhhi tesisat arızalarının, enerji kayıplarının tespitini kolayca ve dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Termal Kamera Flır C2 Cihazı
Termal Kameralar Flır C2 Cihazı

Flir C2 termal kamera ile ölçüm yapılması çok kolaydır. Cihaz çalıştırıldıktan sonra ekrandan ısı farkını takip edebilir ve butona basarak görüntü alabilirsiniz.

Flır C2 Termal Kamera yerleşik MSX kamerasından tüm kızılötesi görüntüye gerçek zamanlı olarak önemli detayları ekleyen eşsiz MSX özelliğini sunar. Sonuç: Sorunlu ısı düzeninin nerede olduğunu anında fark etmenize izin veren görünür ışık özelliklerine sahip, hepsi bir arada, seyreltilmemiş termal görüntü. MSX, kameranın LCD’sini izlemek veya USB üzerinden video akışı yapmak için gerçek zamanlıdır.

Tamamen Radyometrik

Termal görüntü JPEG’lerini anında kaydedin, daha sonra herhangi bir pikseldeki sıcaklık ölçümlerini izole etmek ve inandırıcı raporlar oluşturmak için bunları daha sonra FLIR Araçları ile kolayca ayarlayın ve analiz edin.

MSX ile geliştirilmiş termal görüntüler, sorunlu alanları daha kolay belirlemenize yardımcı olmak için çarpıcı detaylar sunar.

Radyometrik görüntü, -10 ° C ila + 150 ° C arasında termal ölçümleri yakalayabilen 4800 piksel saklar.

Geniş FOV, profesyonellerin görmesi gerekenleri çerçevelemektedir ve yüksek termal hassasiyet, bina uygulamalarında ortak olan ince sıcaklık farklarını tespit etmektedir.

Flır C2 Termal Kamera  Dizayn, İnceleme

Flir C2, 3 inçlik bir dokunmatik ekranı çevreleyen tıknaz, köşeli plastik ve kauçuk bir kabuğa sahip, çok sağlam bir akıllı telefona benziyor. Kameranın arkası kalibrasyon kolu olmayan Flir One iPhone kasasına benziyor; belirgin bir dairesel çıkıntı hem kameranın optik sensörünü hem de termal görüntüleyiciyi tutar. İsteğe bağlı aydınlatma sağlamak için lenslerin sol üst köşesine küçük bir beyaz LED oturur. Sol alt köşede, birlikte verilen boyun askısını ayırma tokasıyla sıkıca bağlayan büyük bir kordon deliği vardır. Yalnızca fiziksel kontroller, bir Güç düğmesi ve deklanşör serbest bırakılması, fotoğraf makinesinin üst kenarına oturur ve bastırılmaları biraz garip hale getiren kauçuk kaplama ile korunur.

Termal Görüntüleme ve Kullanım Flır C2

Flir One gibi, C2 de termal sensörün üretebileceğinden daha ayrıntılı bir resim oluşturmak için bir termal sensör ve dijital kamera kombinasyonunu kullanıyor. Termal sensör, görselin ayrıntılarıyla artırılan termal görüntüyü gösteren 320’ye 240 görüntü oluşturmak için VGA (640’e 480) dijital kamerayla çalışan yalnızca 80’e 60 piksellik bir çözünürlüğe sahip resim. Bu, Flir One’ın 528’e 396 görüntülerinden daha düşük bir çözünürlük, ancak C2 aynı derecede termal veri alıyor. Seek Thermal kamera 200’e 100 termal sensör kullanıyor, ancak çekimden daha fazla ayrıntı elde etmek için görsel bir kamerası yok, bu yüzden fotoğrafları daha fazla termal bilgi içermesine rağmen lekesiz görünüyor.

C2’nin kullanımı kolaydır, ancak biraz tıknaz ve sınırlıdır. Başlaması yaklaşık 30 saniye sürer ve bir an için bir resmi kalibre etmek donar (bu, Flir One üzerinde çekmek zorunda olduğunuz manuel kolun yerini alır). Yalnızca dört palet seçeneği var (Demir, Gökkuşağı, Yüksek Kontrast Gökkuşağı ve Gri Tonlama) ve Flir’in aksine video çekemezsiniz. Parlak tarafta, tek yapmanız gereken kamerayı herhangi bir yere yönlendirmek ve resim çekmek için düğmeye basmak ve seçeneklerin yetersizliği dokunmatik ekranın düzenli kalması anlamına geliyor.

Flır C2 Termal Kamera Çoğunlukla Müteahhitler İçin

Flır C2, One’dan daha az yenilik ya da oyuncaktır ve sıradan kullanıcılardan ziyade profesyonellere ve ustalara yöneliktir. Eğlenceli videolar çekmek, sosyal ağlarda görüntü paylaşmak veya aptalca eğlenmek için değil. Kablolama, sıhhi tesisat ve yalıtımdaki sorunları tespit etmek gibi termal görüntüleme uygulamalarında yararlıdır. Ve bunun için inanılmaz derecede faydalı. Sağlam tasarım ve boyun askısı, sürünerek dolaşabileceğiniz, borularda ve tellerde dolaşan herhangi bir durum için işlevsel hale getirir.

Flir C2, bir iPhone aksesuarı yerine termal görüntüleme için tek parça bir çözümdür ve kutusundan çıkan benzer termal görüntüleme cihazlarıyla karşılaştırıldığında, çalmaktır. Tabii ki, 700 $ karşılığında, bu kamerayı almak için daha ucuz olan Flir One veya Android ve iOS cihazları için Termal Kamera aksesuarları yerine güçlü bir gerekçeye ihtiyacınız var. Evdeki eğlenceli ve kullanışlı uygulamalar için Flir One veya Seek Thermal’e bakıyorsanız, C2 önermek için biraz pahalı. İşinizi bir parçası olarak inşa ederken veya düzeltirken her gün termal görüntüleme kullanacaksanız, C2, özellikle de üst seviye bir termal görüntüleme cihazı söz konusu değilse, değerlendirmek için iyi bir seçenektir.

Cihazı satın almak için Ram Limited Ölçü Ve Ölçüm Cihazları Ana Sitesine göz atabilirsiniz.

Ayrıca Termal Kamera Cihazları sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Termal Kamera Flır Markasını Tanıyalım başlıklı makalemizde Flır, Flır Termal Kamera ve Termal Kamera hakkında bilgiler verilmektedir.

Posted in Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir